EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

TÜMEXPO FUARI AÇILDI

TÜMEXPO FUARI AÇILDI [30.10.2014]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, ‘’2. TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı’’na katılan yerli ve yabancı işadamlarına seslenerek, ‘’Yatırım yapmayı düşünen işadamlarımız varsa, buyursun gelsinler. Burada kendilerine elimizden gelen yardımı yaparız’’ dedi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) ve Start Fuarcılık tarafından düzenlenen ‘’2. TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı’’, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı törenle, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde açıldı.

GSO Başkanı Konukoğlu, törende yaptığı konuşmada, bu fuarın Gaziantep ve bölge için önemli olduğunu belirterek, ‘’Gaziantep, Türkiye’nin parlayan yıldız şehri. Güneydoğu Anadolu’nun gözbebeğidir. Burası üreten, çalışan her zaman için ülke menfaatlerini ön planda tutan bir şehirdir’’ diyerek, konuklara Gaziantep’i anlattı.

Gaziantep’in geçen yıl 6,5 milyar dolar olan ihracatını bu yıl 7 milyar dolara ulaştırmaya çalıştıklarını ifade eden Konukoğlu, TÜMEXPO Fuarı’na bu yıl Türkiye genelinde birçok ilden ve çok geniş bir sektörel yelpazede 165 firmanın katıldığına, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle de birçok ülkeden alım heyetlerinin geleceğine dikkati çekti.

Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘’Gaziantepliler olarak her zaman her türlü malı sizlere temin etmekte hiçbir sorunumuz olmaz. Yeter ki işbirliği yapalım. Şehir olarak 2023 yılında 30 milyar dolarlık ihracat hedefimiz var. Sizlerle birlikte olduğumuz takdirde başarmamız söz konusu olamaz. Bu şehri lütfen zihinlerinize kalın harflerle kazıyın. Çünkü bu şehir her zaman var olmak için mücadele eden, her zaman ileriye doğru koşan bir şehir. Yatırım yapmayı düşünen arkadaşımız varsa, buyursun gelsin. Biz kedisine burada elimizden geleni yaparız.’’

Gaziantep’te tamamen dolan 4 organize sanayi bölgesinde 800’den fazla firmanın faaliyet gösterdiğini ve 120 binden fazla kişinin istihdam edildiğinin anlatan Konukoğlu, 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) arsa dağıtımının tamamlandığını, ayrıca Kilis ile birlikte 19 milyon metrekarelik alanda Polateli-Şahinbey OSB’yi kurma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Hassa-Dörtyol Tünel Projesi ile Gaziantep’in limanlara ulaşımının kısalacağına da işaret eden Konukoğlu, ‘’Sayın Bakanımız, bu konuda bize destek verecekler. Şimdiden teşekkür ediyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman Polateli’nde yatırım yapabileceğimiz çok geniş bir alan var. Buyurun gelin, birlikte yatırımlarımızı gerçekleştirelim ve bu ülkeyi 2023’e, 2071’e hazırlayalım. Bu hedeflerin hepsine ulaşacağımıza inanıyoruz. Yeter ki, birliğimizi beraberliğimizi bozmayalım’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Gaziantep Sanayi Odası ve Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, TÜMSİAD Gene Başkanı Hasan Sert, TÜMSİAD Avrupa Başkanı Cahit Kerenciler ve Şube Başkanı Cuma Çekici ile davetliler açılış kurdelesini keserek fuarı gezdiler.

İkili iş görüşmelerinin yanı sıra Ortadoğu İş Zirvesi’nin aynı anda gerçekleştireceği TÜMEXPO Fuarı, 2 Kasım tarihine kadar açık olacak.Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 2652 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
TÜMEXPO FUARI AÇILDIDSC_7208.jpg
 52346547567 (7).jpg
 DSC_7164.jpg
 DSC_7176.jpg
 DSC_7222.jpg
 DSC_7295(1).jpg
 DSC_7368.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)20
Bugün:3437
Toplam:26436131
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.